Text Size

Výskyt Brown Ring Patch závisí na lokalitě

Jedno onemocnění, které se během posledních pár let stalo běžným je Brown Ring Patch na greenech Lipnice roční (Poa Annua). Toto onemocnění má podobné symptomy jako Yellow Patch. Yellow Patch se často vyskytuje během chladnějších teplot a většinou zmizí jakmile se oteplí. Brown Ring Patch se většinou vyskytne po pár teplých dních (okolo 30°C). Je ale třeba říci, že se toto onemocnění stále častěji zaznamenává při chladnějších teplotách. V severovýchodní části USA se často vyskytuje od Vánoc až do konce května a poté symptomy zmizí.

Obecně jsou symptomy Yellow Patch více povrchové a nezasahují do travní plsti. Brown Ring Patch je více agresivní a zasahuje více do travní plsti. Aby se přesně stanovilo, které onemocnění trávník napadlo, je zapotřebí laboratorního rozboru.

Brown Ring Patch je často spojována s trávníkem, který nemá dostatečnou výživu. Zdá se, že adekvátní poměr dusíku snižuje závažnost onemocnění. Je vhodná aplikace fungicidů, kdy preventivní aplikace jsou nejvíce účinné. Je ale třeba zmínit, že preventivní ochrana (několikanásobná aplikace) je drahá. Efektivní jsou i aplikace ozdravné. Obecně jsou nejúčinější strobilurinové fungicidy (např. azoxystrobin (Heritage TL ®).

Fotografie: Tyto fotografie byly pořízeny 2. května 2011 na golfovém hřišti “Fiddler’s Elbow Golf Club” ve státě New Jersey (na okraji New Yorku), kde Dr. Bruce Clark z Rutgers university a Steve McDonald z “Turfgras Disease Solutions LLC” provádějí studii na fungicidy pro boj s Brown Ring Patch. Horní obrázek ukazuje symptomy Brown Ring Patch a na spodním obrázku je vidět ošetřování fungicidy.

PLG_ITPSOCIALBUTTONS_SUBMITPLG_ITPSOCIALBUTTONS_SUBMITPLG_ITPSOCIALBUTTONS_SUBMITPLG_ITPSOCIALBUTTONS_SUBMITPLG_ITPSOCIALBUTTONS_SUBMITPLG_ITPSOCIALBUTTONS_SUBMITPLG_ITPSOCIALBUTTONS_SUBMITPLG_ITPSOCIALBUTTONS_SUBMIT

iBooks