Text Size

Turtleback (želví hřbet)

Pojem turtleback, někdy uváděný jako obrácená miska, se používá u greenů, které jsou spojovány se jménem Donald Ross (golfový architekt, Pinehurst Number 2 v Severní Karolině, USA). Turtleback greeny jsou známy pro jejich zešikmení a rychlost greenu. Nicméně, Donald Ross původně navrhl greeny s mírným sklonem/vzhledem obrácené misky, nebo koruny uprostřed greenu, pro odvedení špatných ran. Nicméně, pro většinu účelů nepředstavoval green v té době nic tolik speciálního.

Greeny Pinehurst Number 2 byly v době otevření v roce 1907 písečné, a to až do doby jejich zatravnění Troskutem prstnatým (Cynodon dactylon) v roce 1935. Troskut měl velmi hrubou texturu. Ve snaze o udržení greenů pevných a hladkých, byl prováděn agresivní topdressing, který časem vyústil ve zvýšení greenů, koruna se stala vice výraznou a celý vzhled se začal podobat želvímu hřbetu. Takže reálně můžeme vinit (nebo vzdát čest) greenkeeperům za jejich vyvíjení turtleback greenu na Pinehurst.
PLG_ITPSOCIALBUTTONS_SUBMITPLG_ITPSOCIALBUTTONS_SUBMITPLG_ITPSOCIALBUTTONS_SUBMITPLG_ITPSOCIALBUTTONS_SUBMITPLG_ITPSOCIALBUTTONS_SUBMITPLG_ITPSOCIALBUTTONS_SUBMITPLG_ITPSOCIALBUTTONS_SUBMITPLG_ITPSOCIALBUTTONS_SUBMIT

iBooks